Substancje odchudzające, które możesz dostać bez recepty

Gdy przychodzi co do czego, większość tabletek odchudzających tak naprawdę nie działa, albo działa ledwo zauważalnie. A poza tym, tylko chwilowo. Poniżej przedstawiamy trzy substancje, które są głównymi tabletkiskładnikami pigułek odchudzających przepisywanych na receptę:

1. Substancje podobne do kofeiny

Kofeina i substancje do niej podobne przyspieszają bicie serca oraz metabolizm, co faktycznie działa, ale tylko na krótką metę. Poza tym, kofeina podwyższa ciśnienie krwi, co dla niektórych może być szkodliwe. Organizm również szybko przyzwyczaja się do kofeiny, więc z czasem potrzeba jej coraz więcej, by osiągnąć ten sam efekt. Jeśli będziesz zwiększać dawkę, możesz ostatecznie doprowadzić się do takiego stanu, że będziesz wręcz potrzebował odwyku. Ponadto, kofeina nie spala tłuszczu, więc „spalacze tłuszczu”, które na niej bazują, oczywiście nie dają żadnych efektów.

2. Absorbujący wodę błonnik

Mnóstwo tabletek, które wspomagają odchudzanie, zawierają duże ilości błonnika. Pochłania on wodę, a następnie pęcznieje w twoim żołądku. Błonnik wypełnia żołądek i pozostaje w nim tak długo, dopóki go nie wydalisz. W ten sposób daje uczucie sytości i zmniejsza apetyt.

dietaWadą spożywania błonnika jest to, że zwykle jest on produkowany syntetycznie. Taki produkt nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. O wiele lepiej, zdrowiej i skuteczniej jest spożywać naturalny błonnik. Efekty będą takie same, albo i lepsze. Zamiast suplementów możesz jeść produkty naturalnie zawierające błonnik, takie jak np. płatki owsiane, ryż brązowy, owoce (zwłaszcza ze skórką), orzechy, nasiona, fasola, rośliny strączkowe, pieczywo pełnoziarniste, makaron pełnoziarnisty i wiele innych.

3. Substancje moczopędne

Wiele suplementów odchudzających zawiera substancje, które działają silnie moczopędnie. Są to głównie zioła i ekstrakty roślinne, które sprawiają, że twój organizm wydala większe ilości wody. Dzięki mniejszej ilości wody w ciele, zmniejszy się również jego waga. Tak naprawdę jednak wcale nie staniesz się chudszy, tylko „suchszy”, a to jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia! Możesz się odwodnić, a także nabawić się różnych chorób spowodowanych niedoborem minerałów.

Kofeina + błonnik + substancje moczopędne =…

Wyszukaj sobie w internecie składy dowolnych suplementów odchudzających, a przekonasz się, że prawie zawsze znajdą się tam trzy substancje: kofeina (lub substancja do niej podobna), błonnik i substancja moczopędna.

 Wady tabletek odchudzających

odchudzanieNajważniejszą wadą tabletek wyszczuplających jest fakt, iż nigdy nie są one tak efektywne, jak zapewnia ich producent. Tanie preparaty są zwykle tak samo „dobre”, jak drogie cuda bazujące na egzotycznych składnikach. Czy warto więc przepłacać?

Kolejną wadą suplementów jest to, że one tak naprawdę nie zmienią twojego sposobu myślenia. Nie sprawią, że zaczniesz myśleć w inny, lepszy sposób o swoim zdrowiu, nie zagonią cię też na siłownie. Pamiętaj, to ty podejmujesz decyzje, nie tabletki!

Czasami zażywanie suplementów jest usprawiedliwieniem niezdrowego trybu życia. Niektórzy mówią: „Mogę robić co chcę, bo przecież zażywam magiczne odchudzające tabletki X!”… Pozwólmy sobie nie skomentować takiego zachowania.

Podsumowanie

Sałatka warzywna i filiżanka czarnej kawy prawdopodobnie zawierają te same składniki, co każdy dostępny na rynku suplement odchudzający. Substancje zawarte w tabletkach są bardziej skoncentrowane niż w jedzeniu, ale oznacza to jedynie, że zwiększa się ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Dokonaj więc zdrowszego wyboru: zamień tabletki na prawdziwe jedzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *